gry online

Zasady Główne, czyli co mam robic, aby wytrwac?

17:14:00

"Zasady Główne" to mój złoty regulamin,dzięki któremu podczas trwania diety zawsze wiem co mogę,czego nie powinnam,a co jest mi absolutnie zabronione. Po 2 tygodniach trwania diety niżej wymienione zasady na dobre utkwią Ci w głowie, lecz jeśli masz słabą pamięć, to je wydrukuj i zawsze noś przy sobie.Wszystkie wymienione przeze mnie rady zawarte w "Zasadach Głównych" to nie tylko sposób na rozmiar 38, lecz także przepis na zdrowe,lepsze życie. Polecam! :)

 1. Jedz 5 posiłków dziennie ! To najważniejsza zasada bez której dieta skazana jest na niepowodzenie. Dlaczego ? Dlatego,że nawet jedząc jedną truskawkę dziennie Twoja waga stanie w  miejscu,gdyż organizm będzie magazynował tłuszcz,który już posiada,gdyż Ty nie dostarczasz mu żadnego. Żeby schudnąć,trzeba jeść :)
 2. Jedz regularnie co 2-3 godziny ! Jeśli przyzwyczaisz organizm do posiłków dostarczanych mu regularnie będzie on wiedział,że nie musi magazynować tłuszczu,gdyż Ty,kochany właściciel, co 2 godziny dostarczasz mu porcję potrzebnej energii. Pamiętaj o tym, aby pierwszy posiłek zjeść nie później niż 30 min po przebudzeniu, a kolejne 4 w odstępach 2-3 godzinnych :)
 3. Nie jedz smażonego ! Chrupiący schabowy smażony w głębokim tłuszczu to Twoja perwersja? Zapomnij o tym na dobre. Podczas smażenia tłuszcz wchłania się w przygotowywane potrawy,co zwiększa ich kaloryczność nawet o kilkaset procent, ponadto podgrzany do wysokiej temperatury tłuszcz wytwarza nieprzyswajalne przez nasz organizm związki,co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Zamiast smażyć gotuj i piecz na grillu !
 4. Zrezygnuj z białego pieczywa ! Białe pieczywo to cała masa sztucznych spulchniaczy i pustych kalorii. Bułki i chleb zastąp waflami ryżowymi,pumpernikielem lub chlebem esseńskim. Świetną alternatywą jest również upieczenie domowego chleba ( przepis tutaj - KLIK )
 5. Zrezygnuj z cukru i słodyczy ! Ta zasada chyba jest prosta. Cukier to puste kalorie,gdyż nie zawiera substancji odżywczych.Jedyną rolę jaką pełni, to powiększanie Twoich boczków. :)
 6. Zamiast śmietany jedz jogurt naturalny ! Tej zasady chyba nie muszę tłumaczyć,ale dla przypomnienia - śmietana w 100 gramach zawiera 190kcal, natomiast jogurt jedyne 63kcal. 
 7. Zero słodzonych i gazowanych napojów ! Uwielbiane przez wszystkich słodzone i gazowane napoje są tylko i wyłącznie stertą pustych kalorii i chemicznego brudu.Zastąp je wodą mineralną,herbatą lub tabletkami musującymi typu plusz. Po 2 tygodniach nie będziesz mógł/mogła na nie patrzeć!
 8. Zero żółtego sera ! Taak, wiem. Ja też kocham ser. Niestety świadomość , że jeden plasterek ma około 150kcal sprawia,że musisz się powstrzymać.
 9. Zero majonezu ! Tak jak powyżej - musisz się powstrzymać.
 10. Zawsze miej przy sobie butelkę wody i przekąskę ! To uchroni Cię przed atakami głodu.
 11. Jedz powoli i  na małych talerzach !Wolne jedzenie sprawi, że szybciej poczujesz się najedzony/a, natomiast jedzenie na małych talerzach pozwoli Ci oszukać umysł i sprawi, że podświadomie poczujesz się, jakbyś zjadł/a więcej.
 12. Ruszaj się ! Biegaj,spaceruj,tańcz,podskakuj, ćwicz z Chodakowską. Rób cokolwiek ! Kg mięśni ma znacznie mniejszą objętość niż kg tłuszczu,więc nie obijaj się.

Inne posty.

4 komentarze