gry online

Staropolska kuchnia bożonarodzeniowa, czyli warsztaty z firmą Sokołów.

13:36:0026 października miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych organizowanych przez firmę Sokołów. Warsztaty miały miejsce w bajkowym dworku w Woli Suchożerbskiej nieopodal Warszawy, a ich tematem była staropolskie dania bożonarodzeniowe. Pierwszą rzeczą, która niezmiernie mnie zaskoczyła, była gościnność organizatorów, pięknie ustrojony stół oraz przystawki - kanapki ze swojskim pasztetem oraz śledziem, figa zapiekana z serem oraz śliwki pieczone w boczku.


Prowadzącym był szef kuchni Maciej Nowicki, który na co dzień gotuje w kuchni muzeum pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W części praktycznej wspierał nas Dominik Moskalenko,szef kuchni Sokołów. Wprowadzili oni  mnie oraz pozostałych uczestników w tematykę staropolskiej kuchni oraz jej rozwoju na przełomie lat.

Kolejnym etapem warsztatów było, oczywiście, gotowanie :) Ruszyliśmy do kuchni, podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęliśmy kuchenne szaleństwo.
Po skończonej pracy ponownie usiedliśmy razem do stołu. Atmosfera była zdecydowanie... świąteczna, a potrawy wyborne :) W menu znalazły się: 

Wołowina z wędzoną słoniną, brukselką i fjutem


            Szablok z kapustą kwaśną i pulpetami królewieckimi


 Czarna kiszka z cynamonem na jarzębinie i bitce ziemniaczanej


Kasztany w maraschino na budyniu z kaszy z zefirkami


Warsztaty kulinarne z marką Sokołów były niesamowitym przeżyciem. Dały mi możliwość poznania staropolskich technik kulinarnych, a także wiele szczęśliwym chwil spędzonych w kuchni z prawdziwymi profesjonalistami. Inne posty.

0 komentarze