gry online

Schudnij z Dziurawym Kotłem.


Zasady:

1.    Postaw sobie cel.
Według mnie posiadanie celu to najważniejszy element drogi do wymarzonej sylwetki. Jeśli wiesz dokąd zmierzasz i po co to robisz, masz większe szanse na to, że Ci się uda. Warto więc powiedzieć sobie dokąd zmierzasz, a najlepiej zapisać to na kartce i powiesić w widocznych miejscach.

2.  Nie traktuj zdrowej diety jako ograniczenia, tylko jako możliwość wdrożenia nowych zasad na całe życie.
To, że chcesz zredukować masę ciała nie niesie ze sobą ograniczeń. Dzięki zdrowemu odżywianiu nie tylko schudniesz, ale nauczysz się również systematyczności, będziesz myśleć o tym co musisz i co powinnaś zrobić,  wdrożysz też bardzo przydatny system tworzenia list i planów.

3.   „Jeśli możesz o czymś marzyć, znaczy że możesz to zrobić”
Wiara w siebie jest podstawą podczas zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli całe życie nosiłaś rozmiar 42 i marzyłaś o wskoczeniu w „eSke”, dlaczego miałoby się to nie udać?

4. Jedz śniadania.
Śniadanie nie bez powodu nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia. Posiłek zjedzony nie później niż godzinę po przebudzeniu pozwala naszemu organizmowi „ruszyć”. Przemiana materii pracuje wtedy na pełnych obrotach już od początku doby, dzięki czemu kalorie zjedzone później nie odkładają się w postaci nadprogramowych wałeczków. Pierwszy posiłek powinien zawierać odpowiednią ilość zdrowych kalorii, a także dużo białka i błonnika.

5.  Dieta to nie tylko sałata i woda.
Aby schudnąć w zdrowy i efektowny sposób nie należy drastycznie ograniczać kalorii. Wszyscy, którzy określają dietę jako „królicze jedzenie” powinni tylko wprowadzić kilka zdrowych zamienników:

·         zamiast gęstej śmietany używamy jogurtu naturalnego


·         odrzucamy potrawy smażone na rzecz grillowanych, duszonych i pieczonych bez tłuszczu


·         białe pieczywo i makarony zamieniamy na pełnoziarniste odpowiedniki


·         zamiast po ciastko sięgamy po owoc


·         unikamy ziemniaków, tłustych sosów, zamiast których podajemy kaszę, ryż i lekkie sosy na bazie ziół


·         zamiast zagęszczania potraw mąką pszenną używamy jogurtu naturalnego lub mielonego lnu6.    Całkowicie rezygnujemy z napojów gazowanych i sklepowych soków.
Napoje gazowane i kartonowane soki to olbrzymie pokłady zbędnych kalorii i cukru. Zamiast nich wybieramy wodę i herbaty ziołowe, których powinniśmy wypijać około 1,5- 2 litrów dziennie.

7.       Jemy regularnie.
Regularne spożywanie posiłków samo w sobie jest już dietą. Dzięki stałemu systemowi dawkowania kalorii nasz organizm ustala, kiedy powinien je spalić. Dzięki temu nasz metabolizm pracuje na bieżąco, a energia zostaje spożytkowana, zamiast odkładać się w postaci tłuszczu.

8.    Jemy 4-5 posiłków dziennie.
Jedną z podstawowych zasad zdrowej i racjonalnej diety jest regularne spożywanie posiłków. Dostarczanie organizmowi kalorii „na raty” w postaci niewielkich posiłków zmusza układ trawienny do ciągłej pracy, dzięki czemu po raz kolejny umożliwiamy spalenie i wykorzystanie kalorii w odpowiedni sposób. Posiłki powinniśmy jeść co 3-4 godziny w zależności od trybu dnia.

9.    Ostatni posiłek zjadamy do 2 godzin przed zaśnięciem.
Dzięki temu zapewniamy sobie możliwość faktycznego wypoczynku, ponieważ organizm nie musi pożytkować energii na procesy trawienne, a my śpimy „twardym snem”.

10.         Zabieramy ze sobą posiłki do pracy lub szkoły.
Dzięki tej zasadzie mając pod ręką zdrowe jedzenie nie będziesz sięgać po batoniki, słodkie napoje czy popularne  zupki chińskie. Ja śniadanie jadam w drodze do pracy, o 10 sięgam po owoc, a obiad jem codziennie o 12:30, wykorzystując w tym celu przerwę na lunch. Następnie przed wyjściem z pracy wypijam jogurt naturalny. Tym samym 3/4 dziennego menu spożywam w pracy. :)